Röplabda szakosztály

Hírfolyam

Vissza a hírekhez

2019.05.25. Szombathely OGYB II.osztály elődöntő

Az elődöntő 2.fordulójára nagy reményekkel készültünk. Mindössze pontarány miatt a csoport 2.helyéről
vártuk a folytatást, hiszen az előző fordulóban körbeverés történt.Az előjelek nem voltak túl jók:sérülések,betegségek miatt, több játékosra sem tudtam számítani ebben a fordulóban.

Ajka Röpisuli - SZOSI B 3:1 (25:19,25:16,9:25,27:25)

A lányok nagyon akarták ezt a győzelmet! Ennek megfelelő volt a kezdés, mind mezőnyben, mind a hálónál jól működött a csapatunk szépen beindított labdákból eredményesen tudtunk támadni, hosszú látványos labdameneteket láthattak a szurkolóink.Sajnos egy nyitássorozattal az Ajkai csapat ellépett és már nem tudtuk a hátrányt ledolgozni. A 2.szett hasonlóan izgalmasan indult, de nyitásfogadásunk szétesett, valamint a nyitásrontások is megbosszulták magukat.
A 3.szettben aztán megrázták magukat a lányok és gyönyörű csapatjátékkal engem is meglepve, bátor,összeszedett játékkal állva hagyták az Ajkai
csapatot, ezzel visszahozva a reményt.
A 4. játékrészben fej-fej mellett haladt a két csapat,nagyon jó labdamenetek, mindkét oldalon szép megoldások,erős,pontos nyitások, ütések voltak, az izgalom a tetőfokára hágott. Nagyon úgy tűnt,hogy a
csapatunk kiegyenlít és lesz 5.szett! Kétszer volt szettlabdánk, éles helyzetben hibáztunk 24:23-nál sajnos
nyitást rontottunk .Az utolsó taktikai cserét nem engedték a
bírók, 26:25-ös Ajkai vezetésnél nyitásjogot kaptak,és értékesítették is, ezzel megszerezve a meccsgyőzelmet!

SZOSI B-Palota RSC 0:3 (25:23,25:14,25:12)

A csoport 2.hely megtartásához így az 5-8 helyért a Palota együttese ellen nyerni kellett! Hatalmas teher volt a lányokon. Az első szettben a nagy akarás jellemezte a játékunkat. A lányok a szett folyamán próbálták betartani a megbeszélt taktikát.Sajnos egyre több nyitásrontásunk volt, ajándék pontokat adva ellenfelünknek,fejben
elfáradtunk.
Végig a szoros, izgalmakkal teli szettből végül a Palota került ki győztesen 25:23-ra nyerték. Pesti Nadin lesérült, Kovács Szofi rosszul lett., így a 2.szettre egy más összetételű csapat állt fel.
A vereséggel a csoport II.hely is elúszott, így csak a 9-12.helyért játszhatunk majd tovább.

A csapat tagjai:Bóta Izabel, Gergácz Olga, Gráczer Virág, Kocsis Dorka, Kondics Liliána, Kovács Szofi, Majczán Blanka,Nagy Dorina,Németh Laura, Pesti Nadin, Ragasits Lili, Rákóczi Lilla, Rudolf Larissza,Tóth Brenda
edző: Magyarósi Andrea