Vissza a hírekhez

2019.11.24. OGYB I. osztály Budapest UTE

❗️👊

BRSE - Szosi A 3:0 (10, 5, 16)

A bátor játékkal indult az első szett ,a játékrész közepéig partiban voltunk,de aztán a sok nyitásrontás és bizonytalan támadást kihasználva ellépett ellenfelünk
A 2.szettben hibát hibára halmoztunk, mezőnymunkánk szétesett a lányok egymásra vártak, bénultság jellemezte a csapatot,mindössze 5 pontig jutottunk.(az eredménytől eltekintve ez a hozzáállás ,teljesítmény egyszerűen érthetetlen,megmagyarázhatatlan)
A 3.szettben megpróbáltunk más felállásban fordítani, lelkes játékkal ,jó nyitással tudtunk értékes pontokat szerezni, ) .A szett közepéig tartott a figyelme és a lendülete a csapatnak . Érvényesült a papírforma.

Szosi A - Szeged 0:3 (-20, -9, -16)

Motiváltan kezdtünk, biztató hosszú labdamenetek voltak, főleg nyitásban kerekedtünk ellenfelünk fölé, hol a Szeged,hol pedig mi vezettünk, a végjáték a szegedi csapatnak sikerült jobban,nyitásrontásaink eredménye a szettveszteség. 25:20
Sajnos a lányok nem tudtak felpörögni,rengeteg nyitás hibával adtunk értelmetlen pontokat ellenfelünknek,mivel támadásaink erőtlenek voltak,amit ők fegyelmezett játékkal ki is használtak .A mezőnymunkánk mérkőzéseken meg sem közelíti az edzéseken mutatottakat,bizonytalan ,bátortalan támadással nem lehet nyerni A csapatunk több igazán ponterős nyitást tudó játékossal rendelkezik, ezen a mérkőzésen hiányoltam ezeket a nyitásokat! A játék képén a beálló cserék sem tudtak javítani

UTE B - Szsoi A 2:1 (-17, 19, 19)

A 3.meccsünket 2 mérkőzésnyi szünet után a bajnokságban 2.hellyel előttünk álló házigazda UTE B csapatával játszottuk.
A lányoktól azt kértem , hogy mutassuk meg végre mit is tud valójában csapatunk, játsszuk saját játékunkat, igyekezzünk nyitásokból minél több pontot szerezni,támadjuk bátran! Úgy láttam hasonló játékerőt képvisel ellenfelünk ,egy jó meccs elé néztünk.
Jól kezdtünk ,a sportiskolás csapatom végig vezette a szettet,a játékunk összeállt,végre nem alárendelt szerepet játszottunk!Nyitásainkból direkt pontokat tudtunk szerezni,megnyugtató előnyünket végig tartva ,kidolgozott szép támadásokkal,végre javuló mezőnymunkával nyertük az első szettet 25:17
A 2.játékrészben folytatódott a lendület,11:2 -re elléptünk Németh Laura jó nyitássorozatával, azonban ellenfelünk megtörte a lendületet,elpattogtak a nyitások,pontról pontra zárkózott fel az UTE,majd átvette a vezetést is.Izgalmasan alakult a szett ,a végjátékban jobban koncentráló UTE kiegyenlített a szett 25-19 lett.
Az utolsó szettben ismét jó játékkal rukkoltak elő a lányok,azonban nyitásrontásokból,hálóhibákból értelmetlen előnyt adtunk ellenfelünknek.Kétszer is sikerült kiegyenlítenünk,azonban a hazai pályán játszó csapat ezt az előnyét ki tudta használni !A lányok fejben is elfáradtak! 25:19
Sajnos 2:1 arányban az UTE B csapata örülhetett a győzelemnek.

A tornán mutatott játék alapján Németh Laurát és Gergácz Olgát emelném ki , az ő teljesítményük emelkedett ki a csapatból.Kovács Szofinak,Kocsis Dorkának is voltak szép nyitássorozatai, bátrabban kell játszaniuk,hogy a csapatot tudják segíteni! Csóka Lili jól állt be, okos játékkal segítette a csapatot.
Az utolsó mérkőzésből kell építkezni!-Sokkal nagyobb önbizalommal kellene a lányoknak játszaniuk! Fejben kell többeknek rendet rakniuk,és akkor a siker sem fog elmaradni
A tornán minden nevezett játékos játéklehetőséget kapott .

A csapat tagjai:Bóta Izabel, Csóka Kitti, Dávid Boglárka, Gergácz Olga, Gráczer Virág, Kocsis Dorka, Kondics Liliána, Kovács Szófia, Nagy Dorina, Németh Laura, Palotai Lili, Ragasits Lili, Rudolf Larissza

edző: Magyarósi Andrea